AKO SA V ZIME SPRÁVNE OBLIECŤ?

Poradíme ako sa v zime správne obliecť.

Najspodnejšiu vrstvu tvorí spodná bielizeň a ponožky. Úlohou bielizne je odvádzať z tela pot a vlhkosť a zabezpečiť pocit sucha.

Druhú vrstvu tvoria ľahké, priedušné a rýchloschnúce tričká, mikiny, košele, či roláky, ktoré si obliekame, alebo zvliekame podľa aktuálneho stavu počasia.

 

Tretia vrstva, ktorú tvorí oblečenie z_flisových materiálov zabezpečuje tepelnú izoláciu.

Štvrtá vrstva nás má ochrániť pred vetrom. Obliekame si ju na spodné tri vrstvy, čomu musí byt veľkostne uspôsobená. Je tvorená rôznymi ľahkými bundami a nohavicami, ktoré je možné ľahko vyzliesť a zbaliť do vaku.

Úlohou piatej vrstvy je hlavne chrániť pred premoknutím. Avšak aj táto vrstva dokáže prepúšťať pot a vlhkosť. Tieto faktory sú definované takzvaným vodným stĺpcom a mierou priedušnosti, ktoré sú na produkte viditeľne uvedené.Treba však poznamenať, že moderné princípy uprednostňujú iba tri vrstvy oblečenia, ktoré spoločnou „kooperáciou“ ideálne regulujú prenos tepla a zabezpečujú tak ideálny komfort a pohodlie.

SACIA VRSTVA: Prenáša pot ďalej od pokožky. Vyrába sa zo syntetických, neabsorbujúcich vlákien a je v priamom kontakte s pokožkou.

IZOLAČNÁ VRSTVA: Zabraňuje strate tepla. Pokiaľ ide o vrchnú vrstvu – tá sa vyrába z vetru vzdorných materiálov ako napríklad WINDSTOPPER®. Zároveň je však dostatočne priedušná tak, aby nedochádzalo ku kumulácii potu v jej vnútri, ale, naopak, jeho odvádzaniu von.

VRCHNÁ VRSTVA: Chráni pred nepriaznivým počasím – dažďom, snehom. Je nepremokavá a zároveň priedušná. Ideálnym materiálom je GORE-TEX®.


Súvisiace produkty

Môže Vás zaujímať