NA ČO SA SÚSTREDIŤ PRI VÝBERE ZIMNEJ BUNDY

Ste ozaj takí bohatí, aby ste kupovali lacné veci?

Zimná sezóna už je predo dvermi, do predajní je už navážaný zimný tovar. Vianoce nám ochvíľu zaklopú na dvere a obchodné siete sa na ne už intenzívne pripravujú. 

Berúc do úvahy fakt, že cena zimnej výstroje či už pre jednotlivca, alebo komplet rodinu sa vie vyšplhať do slušnej výšky, niet sa čomu čudovať, že pri výbere zimného oblečenia, alebo hardvérového vybavenia sa mnohí z vás sústreďujú predovšetkým na cenu. Čo však za častokrát bezkonkurenčne nízke akciové ceny skutočne získate? Súčasná ekonomická situácia mnohým nedovoľuje kúpiť si skutočne kvalitné vybavenia na lyžovanie, snowboarding, či turistiku. Za lacný peniaz však kvalitu nekúpite. To je prosto fakt a platí to nie len pri nákupe športového oblečenia. Ak vám niekde ponúkajú vraj kvalitnú zimnú technickú bundu s vodným stĺpcom 1300 za banálnych 30 EUR, tak by ste mali vedieť, že sa v nej budete cítiť komfortne maximálne pri veľmi jemnom mrholení. Akonáhle sa spustí čo i len troška intenzívnejší dážď – radšej sa rýchlo bežte niekam schovať, pretože takáto bunda vám zaručene premokne...

odopínateľná kapucňa; okrem možnosti nastavenia šírky kapucne ponúka tento model aj individuálne nastavenie výšky, čo povedzme pri lyžovaní zabezpečí optimálne periférne videnie
vrecko v oblasti rukávu – pre uschovanie mobilov, alebo skipasu
vonkajší zips s príklopkou – opäť kvôli ochrane pred snehom a dažďom
Asi najpodstatnejším faktorom pri výbere zimného oblečenia je mať stopercentne ujasnené, čo v ňom plánujem robiť. Či si iba užívať romantické prechádzky zimnou krajinou, alebo reálne vyvíjať športovú aktivitu. V prípade, že športu veľmi nefandíte a patríte do prvej kategórie, vaše nároky na výber napríklad zimnej bundy sa (predpokladáme) zredukujú na tri základné podmienky. Aby ste v tej bunde nepremokli, aby vám bolo teplo a v neposlednom rade, aby ste v nej dobre vyzerali. To znamená, že si nepotrebujete kupovať bundu, ktorú parametrami možno radiť do kategórie technických búnd. V takomto prípade sa viete vybaviť pomerne lacno – netechnickými zimnými bundami je trh doslova zaplavený (i keď aj tu sa, v závislosti od výrobcu kvalita dosť odlišuje) cenové relácie začínajú na veľmi prijateľných stupňoch. Avšak tí, ktorí by mali ambície v takýchto bundách športovať, napríklad lyžovať by mali vedieť, že takéto bundy nemajú de facto nič, čo by mala mať bunda určená na športovanie. Predovšetkým – takéto bundy sú podstatne hrubšie, s hrubšou podšívkou, aby vám v nich bolo teplo. Žiadne odvetrávanie potu, žiadny snežný pás, vodný stĺpec maximálne 3000... Vzniknutý diskomfort nezachráni ani použitie technického trička. Budete sa variť vo vlastnej šťave. Nič moc, všakže?

Poďme sa teda bližšie pozrieť na to, čo vám naopak ponúka taká zimná bunda s prívlastkom technická. Ako príklad si vezmeme našu bundu značky Authority, model Rozia. Ide o dámsku zimnú technickú bundu strednej triedy, ktorej cena sa pohybuje okolo 70 EUR. Ide o novinku, ktorá sa objaví našej sieti pred Vianocami.

 

lykrové manžety v rukávoch – chránia ruky pred chladom; možno ich používať aj spolu s rukavicami

 


unikátny spôsob zapínania kapucne v oblasti krku. V prípade, že dôjde k pádu, alebo zachyteniu kapucne povedzme o konár sa pri trhnutí kapucňa uvoľní.


odvetrávania v oblasti podpazušia (kvôli kvalitnému odvetrávaniu sa odporúčajú nosiť pod technickými bundami a technické tričká – kvôli čo najlepšiemu odvádzaniu potu z tela von)
Je to veľa, alebo málo za tých spomínaných cirka 70 EUR? Ak vám môžeme odporučiť, všímajte si čím z vyššie uvedeného disponuje bunda, ktorú sa chzstáte kúpiť. Za pozlátkom v podobe pekného dizajnu, či farby sa neraz ukrýva niečo, kúpu čoho môžete ľutovať.

Môže Vás zaujímať