Kvalitné
materiály a
technológie
pre Vaše
maximálne
pohodlie

Priedušnosť

je vlastnosť materiálu, ktorý je schopný prepustiť von vlhkosť vytvorenú telom. Hodnota priedušnosti sa udáva v gramoch na meter štvorcový látky za 24 hodín. Je vyjadrená v MVP, čím je hodnota vyššia, tým materiál viac dýcha a nespotíte sa. U technických búnd sa hodnota pohybuje od 5000 MVP. 

TECHNOLÓGIE A MATERIÁLY

Materiály na produktoch Authority zaručujú vaše pohodlie

Dobré oblečenie zabezpečí, že sa cítite komfortne v každom počasí. Či už ide o pobyt v prírode, alebo “džungli” veľkomesta. Pri návrhu našich produktov venujeme pozornosť detailom a pri výrobe používame technické materiály. Všetko preto, aby ste boli v teple a suchu. Nižšie vysvetlíme niekoľko pojmov, ktoré by ste mali poznať, aby ste boli pri výbere oblečenia zorientovaní.  

Nepremokavosť

je odolnosťmateriálu voči prieniku vody. Udáva sa vo výške vodného stĺpca. Základnáhodnota nepremokavosti je 1,500 mm. U väčšiny výrobkov AUTHORITY je základnou hodnotou 5,000 mm. Čo si ale predstaviťpri spomínaných hodnotách vodného stĺpca? Dážďs vetrom predstavuje cca 5,000 mm, pri lejaku s víchricou je vodnýstĺpec okolo 20,000 mm.

Vodeodolnosť

túto vlastnosť má materiál, ktorý má špeciálnu úpravu vlákna. Je impregnované. Táto úprava zabraňuje vode preniknúť vrchným materiálom, neabsorbuje vodné kvapky a tie sa skotúľajú po povrchu. Nenasiaknutý materiál udržuje maximálnu priedušnosť a minimalizuje zrážanie pary pod odevom. Pri tomto druhu materiálov je potrebné počítať so znižovaním výkonnosti pri častom praní. Pri cca 20 pracích cyklov klesne účinnosť o 20%. Materiál s vodeodolnou úpravou vlákna nikdy neperte so zmäkčovadlami. Ak sa na materiáli už netvoria kvapky, dá sa vodeodolnosť obnoviť impregnačnými prostriedkami.

 

Podlepenie šitia termoplastickou páskou

zabezpečuje v kombinácii s vodeodolným materiálom úplnú vodeodolnosť. Podlepené švy viete overiť na základe visačky alebo pri jednoduchom ohnutí materiálu. Na šve zbadáte pásku, ktorá zabraňuje vode preniknúť cez švy na telo.

Snežný pás

v spodnej časti bundy sa nachádza pás, ktorý sa zapína v prednej časti. Chráni pred snehom a vetrom. U niektorých búnd je možnosť odopínania.

Lykrové manžety

manžety sa nachádzajú v rukávoch. Je to kúsok lykrového materiálu s dierkou na palec. Umožňujú lepšie priliehanie rukavíc k vetrovke, plus zohrejú dlane aj bez rukavíc.